Om du letar efter ett åretruntdäck med däckbeteckningen 205/55-R17 till din bil kan detta däck från vara något för dig. , som tillverkar detta åretruntdäck, har gett det modellnamnet All Season.
Detta åretruntdäck från passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Med åretruntdäcket All Season får du ett däck som är 205 mm brett och har en profil på 113 mm. All Season har hastighetsindex V, vilket innebär att All Season är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Spara pengar och köp med nya 17"-fälgar samtidigt som du köper All Season. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 395 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | All Season |
| Däckbeteckning | 205/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 4038526523686 |
Detta åretruntdäck från , kallat Premitra All Season AP3, har däckbeteckningen 205/55-R17.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 205/55-R17.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 205/55-R17.
Ett åretruntdäck från . Cinturato P7 All Season har däckbeteckningen 205/55-R17.