CrossClimate 3 är ett däck från som har däckbeteckningen 205/55-R19. CrossClimate 3 är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Detta -däck har en diameter på 19". CrossClimate 3 har en bredd på 205 mm och en profil som motsvarar 55% av däckets bredd, det vill säga cirka 113 mm. Med ett hastighetsindex på V är CrossClimate 3 ett åretruntdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper CrossClimate 3. Mer information om passande 19"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 166 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 205/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 3528709542807 |
Detta åretruntdäck från , kallat CrossClimate 2, har däckbeteckningen 205/55-R19.
åretruntdäcket CrossClimate 2 från med däckbeteckningen 205/55-R19.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet CrossClimate 2. Däcket har däckbeteckningen 215/55-R16.
Proxes Comfort - Ett sommardäck med däckmärkningen 205/55-R19.