Detta åretruntdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 205/60-R16 till din bil. , som tillverkar detta åretruntdäck, har gett det modellnamnet Vector 4 Seasons Gen-3.
Vector 4 Seasons Gen-3 är ett åretruntdäck som passar på fälgar med en diameter på 16". Här har du ett åretruntdäck från som är 205 brett och med en profil på 123 mm. Detta är ett åretruntdäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Vill du även köpa nya 16"-fälgar som passar till Vector 4 Seasons Gen-3? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 514 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Vector 4 Seasons Gen-3 |
| Däckbeteckning | 205/60-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
åretruntdäck från med modellnamnet Vector 4 Seasons Gen-3 och däckbeteckningen 205/60-R16.
åretruntdäcket Vector 4 Seasons Gen-3 från med däckbeteckningen 205/60-R16.
åretruntdäck från med modellnamnet Vector 4 Seasons Gen-3 och däckbeteckningen 205/60-R16.
åretruntdäcket Vector 4 Seasons Gen-3 har en däckbeteckning som är 205/60-R16. Däcket kommer från .