åretruntdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta åretruntdäck har däckbeteckningen 205/60-R17. Detta åretruntdäck har modellnamnet CrossClimate 3 och är ett av alla däck som tillverkas av .
CrossClimate 3 är ett åretruntdäck som passar på fälgar med en diameter på 17". Detta däck har en bredd på 205 mm och har en profil som är ungefär 123 mm. Profilmåttet motsvarar 60% av däckets bredd. Med detta åretruntdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 270 km/h.
Behöver du 17"-fälgar till dina CrossClimate 3? Passa på att köpa fälgar när du köper nya åretruntdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 192 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 205/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 3528708180826 |
Detta åretruntdäck från , kallat CrossClimate 2, har däckbeteckningen 205/60-R17.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Premitra All Season AP3. Däcket har däckbeteckningen 205/60-R17.
har tagit fram detta sommardäck med namnet UltraContact. Däcket har däckbeteckningen 205/60-R17.
Ventus Prime 3 K125 är ett sommardäck med däckmärkningen 205/60-R17.