PorTran 4S CX11 är ett åretruntdäck som passar skåpbilar med däckbeteckningen 205/65-R15. PorTran 4S CX11 är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
PorTran 4S CX11 är ett åretruntdäck med diametern 15". Detta däck har en bredd på 205 mm och har en profil som är ungefär 133 mm. Profilmåttet motsvarar 65% av däckets bredd. Detta är ett åretruntdäck som får användas för hastigheter upp till 190 km/h (hastighetsindex T).
Komplettera PorTran 4S CX11 med matchande 15"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 740 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | PorTran 4S CX11 |
| Däckbeteckning | 205/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 102/100 |
| EAN | 8808956625184 |
PorTran 4S CX11 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 205/65-R15.
Ett sommardäck från . PorTran KC53 har däckbeteckningen 205/65-R15.
Sommardäcket PorTran KC53 har en däckbeteckning som är 205/65-R15. Däcket kommer från .
Winter PorTran CW51 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 205/65-R15.