åretruntdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta åretruntdäck har däckbeteckningen 205/65-R16. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta åretruntdäck för Solar Van - 4S.
Solar Van - 4S passar på fälgar med en diameter på 16". Med åretruntdäcket Solar Van - 4S får du ett däck som är 205 mm brett och har en profil på 133 mm. Hastighetsindex T som Solar Van - 4S har innebär att det är ett åretruntdäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 190 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 16"-fälgar för Solar Van - 4S. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 722 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Solar Van - 4S |
| Däckbeteckning | 205/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 107/105 |
| EAN | 8605068731594 |
Solar Van - 4S - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 205/65-R16.
Ett sommardäck från . Van-Life 3 har däckbeteckningen 205/65-R16.
Ett vinterdäck från . Observe Van har däckbeteckningen 205/65-R16.
Observe Van - Ett vinterdäck med däckmärkningen 205/65-R16.