Detta åretruntdäck från har däckmärkningen 205/65-R16. , som är kända av många för sina åretruntdäck, kallar detta åretruntdäck för CrossClimate 2 A/W.
Detta -däck har en diameter på 16". åretruntdäcket CrossClimate 2 A/W är 205 mm brett och en profil på 133 mm. Hastighetsindex H som CrossClimate 2 A/W har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Vill du även köpa nya 16"-fälgar som passar till CrossClimate 2 A/W? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 582 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 2 A/W |
| Däckbeteckning | 205/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 3528707073327 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 205/65-R16 och modellnamnet WinterContact TS 860 S.
har tagit fram detta sommardäck med namnet N blue HD Plus. Däcket har däckbeteckningen 205/65-R16.
N Fera SU1 - Ett sommardäck med däckmärkningen 205/65-R16.
Vinterdäck från med modellnamnet Polaris 6 och däckbeteckningen 205/65-R16.