åretruntdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta åretruntdäck har däckbeteckningen 205/65-R16. åretruntdäcket Carrier All Season är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Detta åretruntdäck från passar på 16"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Här har du ett åretruntdäck från som är 205 brett och med en profil på 133 mm. Med detta åretruntdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du 16"-fälgar till dina Carrier All Season? Passa på att köpa fälgar när du köper nya åretruntdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 949 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Carrier All Season |
| Däckbeteckning | 205/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 107/105 |
| EAN | 8019227435016 |
Carrier All Season är ett åretruntdäck med däckmärkningen 205/65-R16.
Vinterdäcket Carrier Winter har en däckbeteckning som är 205/65-R16. Däcket kommer från .
Carrier Winter - Ett vinterdäck med däckmärkningen 205/65-R16.
Sommardäcket Carrier har en däckbeteckning som är 205/65-R16. Däcket kommer från .