EfficientGrip Cargo 2 är ett däck från som har däckbeteckningen 205/65-R16. har valt att kalla denna modell av sommardäck för EfficientGrip Cargo 2.
EfficientGrip Cargo 2 är ett sommardäck med diametern 16". sommardäcket EfficientGrip Cargo 2 är 205 mm brett och en profil på 133 mm. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Du kan komplettera detta sommardäck med 16"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 118 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | EfficientGrip Cargo 2 |
| Däckbeteckning | 205/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 103/101 |
| EAN | 5942741087511 |
Detta sommardäck från , kallat EfficientGrip Cargo 2, har däckbeteckningen 205/65-R16.
åretruntdäck från med modellnamnet Celsius Cargo och däckbeteckningen 215/60-R16.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 215/60-R16.
Vinterdäcket UltraGrip Cargo har en däckbeteckning som är 215/60-R16. Däcket kommer från .