åretruntdäcket All Season Van AW-8 är ett åretruntdäck för er med skåpbilar som kräver däck med däckbeteckningen 205/75-R16. Detta åretruntdäck har modellnamnet All Season Van AW-8 och är ett av alla däck som tillverkas av .
All Season Van AW-8 passar på fälgar med en diameter på 16". Däcket har en bredd på 205 mm och en profil på cirka 154 mm, vilket motsvarar 75% av däckets bredd. Detta är ett åretruntdäck som får användas för hastigheter upp till 190 km/h (hastighetsindex T).
Spara pengar och köp med nya 16"-fälgar samtidigt som du köper All Season Van AW-8. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 561 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | All Season Van AW-8 |
| Däckbeteckning | 205/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 154 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 110/108 |
| EAN | 4718022029768 |
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 205/75-R16.
Sommardäcket BluEarth-Van RY55 från med däckbeteckningen 205/75-R16.
Detta åretruntdäck från , kallat Solar Van - 4S, har däckbeteckningen 205/75-R16.
åretruntdäck från med modellnamnet All Season Van AW-8 och däckbeteckningen 195/75-R16.