åretruntdäcket All Season Van är ett åretruntdäck för er med skåpbilar som kräver däck med däckbeteckningen 205/75-R16. , som tillverkar detta åretruntdäck, har gett det modellnamnet All Season Van.
All Season Van är ett åretruntdäck med diametern 16". Detta däck är 205 mm brett och har samtidigt en profil på 154 mm. Profilen motsvarar 75% av däckets bredd. All Season Van klarar hastigheter upp till 170 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex R.
Komplettera All Season Van med matchande 16"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 424 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | All Season Van |
| Däckbeteckning | 205/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 154 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 113/111 |
| EAN | 4038526523846 |
Detta åretruntdäck från , kallat Van-All Season, har däckbeteckningen 215/75-R16.
åretruntdäck från med modellnamnet All Season Van och däckbeteckningen 215/75-R16.
åretruntdäck med däckbeteckningen 215/75-R16 och modellnamnet BluEarth-Van All Season RY61.
Duravis All-Season Evo är ett åretruntdäck med däckmärkningen 205/75-R16.