Detta åretruntdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 205/75-R16 till din skåpbil. åretruntdäcket Seasonproof C är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Med en diameter på 16" är detta åretruntdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Med åretruntdäcket Seasonproof C får du ett däck som är 205 mm brett och har en profil på 154 mm. Detta åretruntdäck har ett hastighetsindex som är R (max 170 km/h).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 16"-fälgar för Seasonproof C. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 710 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Seasonproof C |
| Däckbeteckning | 205/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 154 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 113/111 |
| EAN | 6419440464381 |
Seasonproof C1 är ett åretruntdäck med däckmärkningen 205/75-R16.
Detta åretruntdäck från , kallat Vantra ST AS2 RA30, har däckbeteckningen 205/75-R16.
har tagit fram detta sommardäck med namnet ContiVanContact 100. Däcket har däckbeteckningen 205/75-R16.
Duravis All-Season Evo är ett åretruntdäck med däckmärkningen 205/75-R16.