Winter PorTran CW11 är ett vinterdäck som passar skåpbilar med däckbeteckningen 205/75-R16. Winter PorTran CW11 är ett vinterdäck i utbudet av däck från .
Winter PorTran CW11 är ett vinterdäck med diametern 16". Däcket har en bredd på 205 mm och en profil på cirka 154 mm, vilket motsvarar 75% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Winter PorTran CW11 är R. Detta innebär att Winter PorTran CW11 är godkänt att användas upp till 170 km/h.
Du kan komplettera detta vinterdäck med 16"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 887 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Winter PorTran CW11 |
| Däckbeteckning | 205/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 154 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 110/108 |
har tagit fram detta vinterdäck med namnet Winter PorTran CW51. Däcket har däckbeteckningen 205/75-R16.
Detta vinterdäck från , kallat Winter PorTran CW11, har däckbeteckningen 195/75-R16.
Ett vinterdäck från . Winter PorTran CW11 har däckbeteckningen 195/75-R16.
Ett åretruntdäck från . PorTran 4S CX11 har däckbeteckningen 205/75-R16.