Carrier All Season har en däckbeteckning som lyder 205/75-R16. har valt att kalla denna modell av åretruntdäck för Carrier All Season.
Carrier All Season är ett åretruntdäck med en diameter på 16". Detta däck är 205 mm brett och har samtidigt en profil på 154 mm. Profilen motsvarar 75% av däckets bredd. Detta är ett åretruntdäck som får användas för hastigheter upp till 170 km/h (hastighetsindex R).
Du kan komplettera detta åretruntdäck med 16"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 940 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Carrier All Season |
| Däckbeteckning | 205/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 154 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 110/108 |
| EAN | 8019227434972 |
åretruntdäcket Carrier All Season från med däckbeteckningen 205/75-R16.
åretruntdäcket Carrier All Season från med däckbeteckningen 195/75-R16.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Carrier All Season. Däcket har däckbeteckningen 195/75-R16.
Sommardäck med däckbeteckningen 205/75-R16 och modellnamnet Carrier.