har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 215/35-R18 för Ultra Sport NS-2. Sommardäcket Ultra Sport NS-2 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Ultra Sport NS-2 passar på fälgar med en diameter på 18". Sommardäcket Ultra Sport NS-2 har en bredd som är 215 mm och en däcksida med en höjd på cirka 75 mm (35% av däckets bredd). Hastighetsindex W som Ultra Sport NS-2 har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 270 km/h.
Vill du även köpa nya 18"-fälgar som passar till Ultra Sport NS-2? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 280 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ultra Sport NS-2 |
| Däckbeteckning | 215/35-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 75 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 84 |
| EAN | 4717622057454 |
Noble Sport NS-20 - Ett sommardäck med däckmärkningen 205/40-R17.
Sommardäcket Noble Sport NS-20 från med däckbeteckningen 205/40-R17.
Sommardäck från med modellnamnet Noble Sport NS-20 och däckbeteckningen 205/40-R17.
Sommardäcket Ultra Sport NS-2 har en däckbeteckning som är 245/35-R19. Däcket kommer från .