Däckbeteckningen för detta åretruntdäck från är 215/45-R17. , som är kända av många för sina åretruntdäck, kallar detta åretruntdäck för Celsius AS2.
Celsius AS2 är ett åretruntdäck med en diameter på 17". Detta däck är 215 mm brett och har samtidigt en profil på 97 mm. Profilen motsvarar 45% av däckets bredd. Celsius AS2 klarar hastigheter upp till 270 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex W.
Du kan komplettera detta åretruntdäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 662 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Celsius AS2 |
| Däckbeteckning | 215/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 97 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 4981910562900 |
Celsius AS2 är ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/45-R17.
åretruntdäck med däckbeteckningen 215/45-R20 och modellnamnet Celsius AS2.
Detta åretruntdäck från , kallat Celsius AS2, har däckbeteckningen 215/45-R16.
Ett åretruntdäck från . Celsius AS2 har däckbeteckningen 215/45-R16.