Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 215/45-R17 till din bil. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet BluEarth E70WZ.
BluEarth E70WZ är ett sommardäck med diametern 17". Sommardäcket är 215 mm brett med en profil på 97 mm. BluEarth E70WZ har hastighetsindex W, vilket innebär att BluEarth E70WZ är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h.
Vill du även köpa nya 17"-fälgar som passar till BluEarth E70WZ? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 829 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | BluEarth E70WZ |
| Däckbeteckning | 215/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 97 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 87 |
| EAN | 4968814893880 |
BluEarth-A (AE-50) är ett sommardäck med däckmärkningen 215/40-R17.
dB decibel E70J - Ett sommardäck med däckmärkningen 215/45-R17.
Ett sommardäck från . Primacy 5 har däckbeteckningen 215/45-R17.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/45-R17.