Däckbeteckningen för detta vinterdäck från är 215/50-R17. Detta vinterdäck har modellnamnet Ice Guard IG60 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta -däck har en diameter på 17". Däcket har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 108 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Ice Guard IG60 är Q. Detta innebär att Ice Guard IG60 är godkänt att användas upp till 160 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Ice Guard IG60. Mer information om passande 17"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 875 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ice Guard IG60 |
| Däckbeteckning | 215/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 108 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 4968814930448 |
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 205/55-R17.
Vinterdäck från med modellnamnet Ice Guard IG60 och däckbeteckningen 225/45-R18.
Ice Guard IG60 är ett vinterdäck med däckmärkningen 215/50-R18.
Vinterdäcket Ice Guard IG60 har en däckbeteckning som är 215/45-R17. Däcket kommer från .