MultiControl är ett däck från som har däckbeteckningen 215/50-R17. , som tillverkar detta åretruntdäck, har gett det modellnamnet MultiControl.
MultiControl är ett åretruntdäck med diametern 17". Däcket har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 108 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. MultiControl har hastighetsindex W, vilket innebär att MultiControl är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper MultiControl. Mer information om passande 17"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 378 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | MultiControl |
| Däckbeteckning | 215/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 108 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 4038526474469 |
Detta åretruntdäck från , kallat MultiControl, har däckbeteckningen 225/50-R17.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet MultiControl. Däcket har däckbeteckningen 205/50-R17.
åretruntdäcket MultiControl från med däckbeteckningen 215/55-R17.
MultiControl - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/40-R17.