Om du letar efter ett åretruntdäck med däckbeteckningen 215/50-R19 till din bil kan detta däck från vara något för dig. åretruntdäcket CrossClimate 3 är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Detta åretruntdäck från passar på 19"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Däcket har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 108 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. CrossClimate 3 har hastighetsindex H, vilket innebär att CrossClimate 3 är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h.
Behöver du även 19"-fälgar till åretruntdäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 150 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 215/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 108 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 3528706772061 |
Ett åretruntdäck från . CrossClimate 2 har däckbeteckningen 205/55-R19.
Vector 4 Seasons Gen-3 är ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/50-R19.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet AllSeasonContact 2. Däcket har däckbeteckningen 215/50-R19.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/50-R19.