åretruntdäcket AllSeasonContact 2 är ett åretruntdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 215/55-R17. , som är kända av många för sina åretruntdäck, kallar detta åretruntdäck för AllSeasonContact 2.
AllSeasonContact 2 är ett åretruntdäck med diametern 17". Detta däck är 215 mm brett och har samtidigt en profil på 118 mm. Profilen motsvarar 55% av däckets bredd. Detta är ett åretruntdäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 17"-fälgar till AllSeasonContact 2.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 737 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | AllSeasonContact 2 |
| Däckbeteckning | 215/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 4019238643909 |
Detta åretruntdäck från , kallat AllSeasonContact 2, har däckbeteckningen 215/55-R17.
Detta åretruntdäck från , kallat AllSeasonContact 2, har däckbeteckningen 215/55-R17.
AllSeasonContact 2 är ett åretruntdäck med däckmärkningen 205/55-R16.
åretruntdäcket AllSeasonContact 2 SSR har en däckbeteckning som är 205/55-R16. Däcket kommer från .