Detta åretruntdäck från har däckmärkningen 215/55-R17. CrossClimate 3, som detta åretruntdäck heter, är ett åretruntdäck från .
CrossClimate 3 är ett åretruntdäck som passar på fälgar med en diameter på 17". åretruntdäcket är 215 mm brett med en profil på 118 mm. Med ett hastighetsindex på W är CrossClimate 3 ett åretruntdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 270 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 17"-fälgar för CrossClimate 3. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 471 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 215/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 3528707736413 |
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet CrossClimate 2. Däcket har däckbeteckningen 215/55-R17.
åretruntdäck med däckbeteckningen 225/50-R17 och modellnamnet CrossClimate + ZP.
Sommardäcket ZIEX ZE320 har en däckbeteckning som är 215/55-R17. Däcket kommer från .
Turanza All season 6 DriveGuard RFT - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/55-R17.