Detta åretruntdäck från har däckmärkningen 215/55-R17. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta åretruntdäck för Solar - 4S.
Detta åretruntdäck från passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Här har du ett åretruntdäck från som är 215 brett och med en profil på 118 mm. Detta åretruntdäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Du kan komplettera detta åretruntdäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 232 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Solar - 4S |
| Däckbeteckning | 215/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 6959956786565 |
åretruntdäck från med modellnamnet Solar - 4S och däckbeteckningen 215/55-R17.
åretruntdäck med däckbeteckningen 225/50-R17 och modellnamnet Solar - 4S.
åretruntdäcket Solar - 4S från med däckbeteckningen 225/50-R17.
åretruntdäck med däckbeteckningen 215/55-R16 och modellnamnet Solar - 4S.