Detta åretruntdäck från har däckmärkningen 215/55-R18. , som är kända av många för sina åretruntdäck, kallar detta åretruntdäck för MultiControl.
MultiControl är ett åretruntdäck som passar på fälgar med en diameter på 18". Här har du ett åretruntdäck från som är 215 brett och med en profil på 118 mm. Hastighetsindexet för MultiControl är V. Detta innebär att MultiControl är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper MultiControl då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 329 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | MultiControl |
| Däckbeteckning | 215/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4038526475183 |
Ett åretruntdäck från . MultiControl har däckbeteckningen 215/60-R16.
Detta åretruntdäck från , kallat MultiControl, har däckbeteckningen 215/55-R16.
åretruntdäcket MultiControl från med däckbeteckningen 215/55-R17.
MultiControl - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/40-R17.