Detta åretruntdäck från har däckmärkningen 215/60-R17. , som tillverkar detta åretruntdäck, har gett det modellnamnet CrossClimate 3.
Detta åretruntdäck passar på fälgar som har en diameter på 17". Däcket har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 129 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. CrossClimate 3 klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 17"-fälgar till CrossClimate 3.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 268 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 215/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 3528708630697 |
FourTech Plus - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/60-R17.
Sommardäcket Ecsta HS52 har en däckbeteckning som är 215/60-R17. Däcket kommer från .
Vinterdäck med däckbeteckningen 215/60-R17 och modellnamnet WinterContact TS 870 P.
Sportnex AS-3 är ett sommardäck med däckmärkningen 215/60-R17.