Vinterdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta vinterdäck har däckbeteckningen 215/60-R17. Vinterdäcket Carrier Winter är ett vinterdäck i utbudet av däck från .
Detta är ett vinterdäck från som passar till fälgar med en diameter på 17". vinterdäcket Carrier Winter är 215 mm brett och en profil på 129 mm. Carrier Winter har hastighetsindex T, vilket innebär att Carrier Winter är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 17"-fälgar för Carrier Winter. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 951 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Carrier Winter |
| Däckbeteckning | 215/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 109/107 |
| EAN | 8019227476965 |
Carrier Winter är ett vinterdäck med däckmärkningen 215/60-R17.
Sommardäcket Carrier från med däckbeteckningen 215/60-R17.
Vinterdäck från med modellnamnet Carrier Winter och däckbeteckningen 225/55-R17.
Ett vinterdäck från . Carrier Winter har däckbeteckningen 225/55-R17.