CrossClimate 3 har en däckbeteckning som lyder 215/60-R17. , som är kända av många för sina åretruntdäck, kallar detta åretruntdäck för CrossClimate 3.
Detta är ett åretruntdäck från som passar till fälgar med en diameter på 17". åretruntdäcket CrossClimate 3 är 215 mm brett och en profil på 129 mm. CrossClimate 3 har hastighetsindex H, vilket innebär att CrossClimate 3 är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h.
Vill du även köpa nya 17"-fälgar som passar till CrossClimate 3? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 354 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 215/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 3528704730865 |
Vector 4 Seasons Gen-3 är ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/60-R17.
Vinterdäcket Ice Guard IG53 från med däckbeteckningen 215/60-R17.
Detta sommardäck från , kallat Kinergy Eco 2 K435, har däckbeteckningen 215/60-R17.
Ett sommardäck från . EfficientGrip Performance 2 har däckbeteckningen 215/60-R17.