Vector 4Seasons Cargo har en däckbeteckning som lyder 215/65-R15. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta åretruntdäck för Vector 4Seasons Cargo.
Vector 4Seasons Cargo har en diameter som är 15" och därmed passar på 15"-fälgar. Detta däck har en bredd på 215 mm och har en profil som är ungefär 140 mm. Profilmåttet motsvarar 65% av däckets bredd. Vector 4Seasons Cargo har hastighetsindex T, vilket innebär att Vector 4Seasons Cargo är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Vector 4Seasons Cargo. Mer information om passande 15"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 377 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Vector 4Seasons Cargo |
| Däckbeteckning | 215/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 104/102 |
| EAN | 4038526062475 |
Ett åretruntdäck från . Vector 4Seasons Cargo har däckbeteckningen 215/65-R15.
Detta åretruntdäck från , kallat Vector 4Seasons Cargo, har däckbeteckningen 195/65-R16.
åretruntdäcket Vector 4Seasons Cargo har en däckbeteckning som är 215/60-R17. Däcket kommer från .
åretruntdäck från med modellnamnet Vector 4Seasons Cargo och däckbeteckningen 195/70-R15.