Sommardäcket SP Sport FastResponse är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 215/65-R16. Detta sommardäck har modellnamnet SP Sport FastResponse och är ett av alla däck som tillverkas av .
Med en diameter på 16" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Sommardäcket SP Sport FastResponse har en bredd som är 215 mm och en däcksida med en höjd på cirka 140 mm (65% av däckets bredd). Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är H (max 210 km/h).
Behöver du även 16"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 196 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | SP Sport FastResponse |
| Däckbeteckning | 215/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 3188649821884 |
Ett sommardäck från . SP Sport FastResponse har däckbeteckningen 215/65-R16.
Detta sommardäck från , kallat SP Sport FastResponse, har däckbeteckningen 175/65-R15.
Detta sommardäck från , kallat SP Sport FastResponse, har däckbeteckningen 175/65-R15.
Sommardäcket SP Sport FastResponse från med däckbeteckningen 185/55-R16.