Sommardäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta sommardäck har däckbeteckningen 215/65-R16. Detta sommardäck har modellnamnet Vantra Transit RA58 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Med en diameter på 16" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta däck är 215 mm brett och har samtidigt en profil på 140 mm. Profilen motsvarar 65% av däckets bredd. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 16"-fälgar för Vantra Transit RA58. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 859 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Vantra Transit RA58 |
| Däckbeteckning | 215/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 8808563560526 |
Vantra Transit RA58 är ett sommardäck med däckmärkningen 215/65-R16.
Sommardäck med däckbeteckningen 215/65-R16 och modellnamnet Vantra Transit RA58.
Sommardäcket Vantra Transit RA58 från med däckbeteckningen 215/65-R15.
Vantra Transit RA58 är ett sommardäck med däckmärkningen 195/65-R16.