åretruntdäcket Carrier All Season är ett åretruntdäck för er med skåpbilar som kräver däck med däckbeteckningen 215/65-R16. åretruntdäcket Carrier All Season är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Carrier All Season är ett åretruntdäck som passar på fälgar med en diameter på 16". Däcket har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 140 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Carrier All Season har hastighetsindex T, vilket innebär att Carrier All Season är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Du kan komplettera detta åretruntdäck med 16"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 598 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Carrier All Season |
| Däckbeteckning | 215/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 109/107 |
| EAN | 8019227434996 |
Carrier All Season är ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/65-R16.
Detta sommardäck från , kallat Carrier, har däckbeteckningen 215/65-R16.
Ett sommardäck från . Carrier har däckbeteckningen 215/65-R16.
Sommardäcket Carrier från med däckbeteckningen 215/60-R17.