Om du letar efter ett åretruntdäck med däckbeteckningen 215/70-R15 till din skåpbil kan detta däck från vara något för dig. , som är kända av många för sina åretruntdäck, kallar detta åretruntdäck för All Season Van.
All Season Van passar på fälgar med en diameter på 15". Här har du ett åretruntdäck från som är 215 brett och med en profil på 151 mm. Hastighetsindexet för All Season Van är S. Detta innebär att All Season Van är godkänt att användas upp till 180 km/h.
Komplettera All Season Van med matchande 15"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 358 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | All Season Van |
| Däckbeteckning | 215/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 109/107 |
| EAN | 4038526523884 |
åretruntdäck med däckbeteckningen 215/70-R15 och modellnamnet Van-All Season.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet N blue 4 Season Van. Däcket har däckbeteckningen 215/70-R15.
Ett åretruntdäck från . Duravis All-Season Evo har däckbeteckningen 215/70-R15.
åretruntdäcket Comtrac 2 All Season + har en däckbeteckning som är 215/70-R15. Däcket kommer från .