Om du letar efter ett åretruntdäck med däckbeteckningen 215/70-R16 till din bil kan detta däck från vara något för dig. Solar - 4S, som detta åretruntdäck heter, är ett åretruntdäck från .
Detta är ett åretruntdäck från som passar till fälgar med en diameter på 16". Detta åretruntdäck har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 151 mm, vilket motsvarar 70% av däckets bredd. Detta är ett åretruntdäck som får användas för hastigheter upp till 210 km/h (hastighetsindex H).
Behöver du 16"-fälgar till dina Solar - 4S? Passa på att köpa fälgar när du köper nya åretruntdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 750 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Solar - 4S |
| Däckbeteckning | 215/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 8605068731174 |
Detta åretruntdäck från , kallat Solar - 4S, har däckbeteckningen 215/70-R16.
åretruntdäck från med modellnamnet BluEarth-4S AW21 och däckbeteckningen 215/70-R16.
Kinergy 4S² H750 är ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/70-R16.
Solar Van - 4S är ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/70-R15.