Solar Van - 4S har en däckbeteckning som lyder 215/75-R16. Solar Van - 4S är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Solar Van - 4S passar på fälgar med en diameter på 16". Detta däck har en bredd på 215 mm och har en profil som är ungefär 161 mm. Profilmåttet motsvarar 75% av däckets bredd. Solar Van - 4S har hastighetsindex R, vilket innebär att Solar Van - 4S är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 170 km/h.
Vill du även köpa nya 16"-fälgar som passar till Solar Van - 4S? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 119 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Solar Van - 4S |
| Däckbeteckning | 215/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 161 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 113/111 |
| EAN | 8605068731631 |
Ett åretruntdäck från . Solar Van - 4S har däckbeteckningen 215/75-R16.
WinTech Van - Ett vinterdäck med däckmärkningen 215/75-R16.
ICE ACTIVA IV-1 VAN - Ett vinterdäck med däckmärkningen 215/75-R16.
Detta sommardäck från , kallat Summer Van, har däckbeteckningen 215/75-R16.