Vanhawk 3 har en däckbeteckning som lyder 215/75-R16. Vanhawk 3 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Med en diameter på 16" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Här har du ett sommardäck från som är 215 brett och med en profil på 161 mm. Vanhawk 3 är godkänt för hastigheter upp till 170 km/h (index R).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Vanhawk 3. Mer information om passande 16"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 059 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Vanhawk 3 |
| Däckbeteckning | 215/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 161 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 113/111 |
| EAN | 3286342387611 |
Vanhawk 2 Winter Evo är ett vinterdäck med däckmärkningen 215/75-R16.
Sommardäck med däckbeteckningen 215/75-R16 och modellnamnet Vanhawk 2.
Vinterdäck med däckbeteckningen 215/75-R16 och modellnamnet Vanhawk 2 Winter.
VanHawk Multiseason - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/75-R16.