Eagle F1 Asymmetric 6 är ett däck från som har däckbeteckningen 225/40-R18. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Eagle F1 Asymmetric 6.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Detta däck är 225 mm brett och har samtidigt en profil på 90 mm. Profilen motsvarar 40% av däckets bredd. Eagle F1 Asymmetric 6 har hastighetsindex Y, vilket innebär att Eagle F1 Asymmetric 6 är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du 18"-fälgar till dina Eagle F1 Asymmetric 6? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 128 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 6 |
| Däckbeteckning | 225/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 90 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
| EAN | 4038526074461 |
Detta sommardäck från , kallat Eagle F1 Asymmetric 5, har däckbeteckningen 225/40-R18.
Detta sommardäck från , kallat Eagle F1 Asymmetric 2 ROF, har däckbeteckningen 225/40-R18.
Sommardäck med däckbeteckningen 225/40-R18 och modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 2 ROF.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 225/40-R18.