Detta vinterdäck från har däckmärkningen 225/40-R18. , som är kända av många för sina vinterdäck, kallar detta vinterdäck för Powergy Winter 2.
Powergy Winter 2 har en diameter som är 18" och därmed passar på 18"-fälgar. Detta däck har en bredd på 225 mm och har en profil som är ungefär 90 mm. Profilmåttet motsvarar 40% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på V är Powergy Winter 2 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Powergy Winter 2. Mer information om passande 18"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 913 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Powergy Winter 2 |
| Däckbeteckning | 225/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 90 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
| EAN | 8019227465556 |
Ett vinterdäck från . Powergy Winter har däckbeteckningen 225/40-R18.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet Powergy Winter. Däcket har däckbeteckningen 215/50-R18.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 205/60-R16.
Ett sommardäck från . Powergy 2 har däckbeteckningen 225/40-R18.