Detta vinterdäck från har däckmärkningen 225/45-R17. Nord-Trac 2 är ett vinterdäck i utbudet av däck från .
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 17". Detta däck har en bredd på 225 mm och har en profil som är ungefär 101 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på T är Nord-Trac 2 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 190 km/h.
Du kan komplettera detta vinterdäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 956 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Nord-Trac 2 |
| Däckbeteckning | 225/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 8714692301636 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 225/40-R18 och modellnamnet Nord-Trac 2.
Detta vinterdäck från , kallat Nord-Trac 2, har däckbeteckningen 225/55-R16.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 205/60-R16.
Vinterdäck från med modellnamnet Nord-Trac 2 och däckbeteckningen 185/65-R15.