åretruntdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta åretruntdäck har däckbeteckningen 225/45-R17. åretruntdäcket du nu tittar på kallar för All Season.
All Season är ett åretruntdäck som passar på fälgar med en diameter på 17". Detta åretruntdäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 101 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindex W som All Season har innebär att det är ett åretruntdäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 270 km/h.
Spara pengar och köp med nya 17"-fälgar samtidigt som du köper All Season. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 118 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | All Season |
| Däckbeteckning | 225/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 4038526524164 |
åretruntdäcket Turanza All season 6 DriveGuard RFT har en däckbeteckning som är 225/45-R17. Däcket kommer från .
åretruntdäcket Discoverer All Season från med däckbeteckningen 225/45-R17.
Turanza All season 6 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 225/45-R17.
åretruntdäcket AS7 All Season har en däckbeteckning som är 225/45-R17. Däcket kommer från .