Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 225/45-R17 till din bil. Detta sommardäck har modellnamnet Hakka Blue 3 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Hakka Blue 3 är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 17". Detta däck har en bredd på 225 mm och har en profil som är ungefär 101 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Hakka Blue 3 har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Hakka Blue 3. Mer information om passande 17"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 116 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Hakka Blue 3 |
| Däckbeteckning | 225/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 6419440490731 |
Hakka Blue 3 - Ett sommardäck med däckmärkningen 205/55-R16.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 225/40-R19.
Sommardäcket Hakka Blue 3 från med däckbeteckningen 235/45-R19.
Sommardäck från med modellnamnet Hakka Black 3 och däckbeteckningen 225/45-R17.