Powergy All Season SF 2 är ett däck från som har däckbeteckningen 225/45-R17. , som tillverkar detta åretruntdäck, har gett det modellnamnet Powergy All Season SF 2.
Powergy All Season SF 2 är ett åretruntdäck med diametern 17". Detta däck är 225 mm brett och har samtidigt en profil på 101 mm. Profilen motsvarar 45% av däckets bredd. Detta är ett åretruntdäck som får användas för hastigheter upp till 300 km/h (hastighetsindex Y).
Behöver du 17"-fälgar till dina Powergy All Season SF 2? Passa på att köpa fälgar när du köper nya åretruntdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 611 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Powergy All Season SF 2 |
| Däckbeteckning | 225/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 8019227455281 |
åretruntdäcket Powergy All Season SF från med däckbeteckningen 225/45-R17.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Powergy All Season SF. Däcket har däckbeteckningen 225/45-R18.
Powergy All Season SF - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 225/50-R17.
åretruntdäck med däckbeteckningen 225/40-R18 och modellnamnet Powergy All Season SF.