Powergy Winter 2 är ett däck från som har däckbeteckningen 225/45-R17. , som är kända av många för sina vinterdäck, kallar detta vinterdäck för Powergy Winter 2.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 17". Här har du ett vinterdäck från som är 225 brett och med en profil på 101 mm. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Komplettera Powergy Winter 2 med matchande 17"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 881 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Powergy Winter 2 |
| Däckbeteckning | 225/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 8019227455298 |
Powergy Winter - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/45-R17.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet Powergy Winter. Däcket har däckbeteckningen 225/45-R18.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 205/55-R16.
Detta sommardäck från , kallat Powergy 2, har däckbeteckningen 205/55-R16.