N Fera Sport har en däckbeteckning som lyder 225/45-R18. N Fera Sport, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
N Fera Sport är ett sommardäck med diametern 18". Sommardäcket är 225 mm brett med en profil på 101 mm. N Fera Sport klarar hastigheter upp till 300 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Y.
Du kan komplettera detta sommardäck med 18"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 496 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | N Fera Sport |
| Däckbeteckning | 225/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 8807622233425 |
N Fera Sport - Ett sommardäck med däckmärkningen 225/45-R18.
Sommardäcket N Fera Sport från med däckbeteckningen 225/45-R18.
Sommardäcket N Fera SU1 har en däckbeteckning som är 225/45-R18. Däcket kommer från .
Sommardäcket N Fera Sport har en däckbeteckning som är 275/35-R18. Däcket kommer från .