åretruntdäcket CrossClimate 3 är ett åretruntdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 225/45-R18. åretruntdäcket CrossClimate 3 är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
CrossClimate 3 är ett åretruntdäck som passar på fälgar med en diameter på 18". Här har du ett åretruntdäck från som är 225 brett och med en profil på 101 mm. CrossClimate 3 har hastighetsindex Y, vilket innebär att CrossClimate 3 är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper CrossClimate 3 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 239 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 225/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 3528706427251 |
CrossClimate 2 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 225/45-R18.
åretruntdäcket CrossClimate 2 ZP från med däckbeteckningen 225/45-R18.
åretruntdäck med däckbeteckningen 245/45-R17 och modellnamnet CrossClimate 2.
åretruntdäck med däckbeteckningen 235/40-R18 och modellnamnet CrossClimate 2.