Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 225/45-R18 till din bil. Winter, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från .
Winter har en diameter som är 18" och därmed passar på 18"-fälgar. Detta däck har en bredd på 225 mm och har en profil som är ungefär 101 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Winter klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Winter. Mer information om passande 18"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 624 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Winter |
| Däckbeteckning | 225/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 4038526071170 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 225/45-R18 och modellnamnet Winter SottoZero 3.
Observe Winter Sport 1 är ett vinterdäck med däckmärkningen 225/45-R18.
Cinturato Winter 3 är ett vinterdäck med däckmärkningen 225/45-R18.
Vinterdäck med däckbeteckningen 225/45-R18 och modellnamnet Winter SottoZero 3 Run Flat.