Detta sommardäck från har däckmärkningen 225/45-R18. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för Pilot Sport 4S.
Med en diameter på 18" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Här har du ett sommardäck från som är 225 brett och med en profil på 101 mm. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Behöver du även 18"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 056 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Pilot Sport 4S |
| Däckbeteckning | 225/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 3528705589554 |
Sommardäcket Pilot Sport 4S från med däckbeteckningen 215/45-R20.
Ett sommardäck från . Pilot Sport 5 har däckbeteckningen 225/45-R18.
Sommardäcket Pilot Sport 5 har en däckbeteckning som är 225/45-R18. Däcket kommer från .
Sommardäck med däckbeteckningen 225/45-R18 och modellnamnet Pilot Super Sport.