All Season är ett däck från som har däckbeteckningen 225/45-R18. har valt att kalla denna modell av åretruntdäck för All Season.
Detta -däck har en diameter på 18". åretruntdäcket All Season är 225 mm brett och en profil på 101 mm. Med ett hastighetsindex på Y är All Season ett åretruntdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 300 km/h.
Vill du även köpa nya 18"-fälgar som passar till All Season? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 619 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | All Season |
| Däckbeteckning | 225/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 4038526524843 |
åretruntdäcket All Season-Grip har en däckbeteckning som är 225/45-R18. Däcket kommer från .
Advantage All-Season - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 225/45-R18.
Cinturato All Season Plus - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 225/45-R18.
Turanza All season 6 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 225/45-R18.