har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 225/50-R17 för Winter SottoZero 3. Winter SottoZero 3 är ett vinterdäck i utbudet av däck från .
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 17". vinterdäcket Winter SottoZero 3 är 225 mm brett och en profil på 113 mm. Hastighetsindex H som Winter SottoZero 3 har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Vill du även köpa nya 17"-fälgar som passar till Winter SottoZero 3? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 409 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Winter SottoZero 3 |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 8019227441406 |
Winter SottoZero 3 Run Flat - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/50-R17.
Winter SottoZero 3 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/50-R17.
Ett vinterdäck från . Winter SottoZero 3 har däckbeteckningen 225/50-R17.
Ett vinterdäck från . Winter SottoZero 3 har däckbeteckningen 225/50-R17.