N Fera Sport SUV har en däckbeteckning som lyder 225/50-R18. N Fera Sport SUV, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 18". Här har du ett sommardäck från som är 225 brett och med en profil på 113 mm. Hastighetsindexet för N Fera Sport SUV är W. Detta innebär att N Fera Sport SUV är godkänt att användas upp till 270 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för N Fera Sport SUV. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 681 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | N Fera Sport SUV |
| Däckbeteckning | 225/50-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 8807622232831 |
Detta sommardäck från , kallat N Fera Sport SUV, har däckbeteckningen 225/50-R18.
Detta sommardäck från , kallat N Fera Sport SUV, har däckbeteckningen 225/50-R18.
Sommardäck med däckbeteckningen 235/50-R18 och modellnamnet N Fera Sport SUV.
Ett sommardäck från . N Fera Sport SUV har däckbeteckningen 235/50-R19.