Detta sommardäck från har däckmärkningen 225/50-R18. har valt att kalla denna modell av sommardäck för Eagle F1 Asymmetric 5.
Detta -däck har en diameter på 18". Detta däck är 225 mm brett och har samtidigt en profil på 113 mm. Profilen motsvarar 50% av däckets bredd. Eagle F1 Asymmetric 5 klarar hastigheter upp till 270 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex W.
Behöver du 18"-fälgar till dina Eagle F1 Asymmetric 5? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 231 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 5 |
| Däckbeteckning | 225/50-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 5942741076737 |
Eagle F1 Asymmetric 3 ROF - Ett sommardäck med däckmärkningen 225/50-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Eagle F1 Asymmetric 6. Däcket har däckbeteckningen 225/45-R18.
Detta sommardäck från , kallat Eagle F1 Asymmetric 5, har däckbeteckningen 225/50-R17.
Eagle F1 Asymmetric 6 - Ett sommardäck med däckmärkningen 225/50-R17.